Parkety, broušení parket

Parkety

Mezi největší přednosti klasických parket patří jejich takřka neomezená životnost, kterou ovlivňuje pouze kvalita povrchové úpravy dřeva. Klasické parkety jsou vhodné i pro alergiky. V dnešní době, díky vysoké kvalitě opracování, vysušení, pokládání a povrchové úpravě parket lakováním, mají klasické parkety vysoké užitné vlastnosti. Při použití moderních zátěžových laků je podlaha v podstatě bezúdržbová. Nedochází k sesychání, vrzání a vzniku spár mezi jednotlivými vlysy za předpokladu, že se udržuje relativní vlhkost v místnosti mezi 40–60 %. Klasické parkety nabízíme s dekorem z mnohých evropských dřevin a také v různých jakostech. Vámi vybrané klasické parkety se musí před pokládkou aklimatizovat v suché temperované místností a to minimálně 14 dnů. Následně se jednotlivé vlysy celoplošně lepí, a zde je opět potřeba aklimatizace zhruba dalších 14 dnů. Položená podlaha se následně brousí, tmelí, olejuje nebo lakuje. Pří olejování se kresba dřeva zvýrazní. Klasické parkety nedoporučujeme na podlahové topení. Pokud na klasické parketě i přesto trváte, tak nedoporučujeme použití vlysů o tloušťce 21 mm, která snižuje propustnost tepla (tepelný odpor cca 0,11 K/W). Nevýhodou této krytiny je již zmíněná dlouhá aklimatizace a také prach, který vzniká jejich broušením.

Obvyklá tloušťka parket je 15 a 21 mm, šířka je 60 a 70 mm. Vyrábějí se v délkách od 300 do 500 mm. Parkety se spojují pérkem, drážkou a celoplošně se lepí.

 

Broušení parket

Dřevěné parkety jsou oblíbenou podlahovou krytinou již mnoho let. Dřevo je však přírodní materiál a i při sebelepší péči se po letech neubráníte rýhám a běžnému opotřebení. Obraťte se na nás, na broušení jsme odborníci.