Přírodní linolea a PVC

Přírodní linolea

Mnoho lidí si začalo uvědomovat, že je škoda zakrývat podlahu kobercem nebo se spokojit s obyčejnými dlaždičkami, proto si volí z opravdu širokého sortimentu podlah a jejich vzorů jako jsou třeba dřevěné parkety. A nemusíte se spokojit jen s dřevěnou podlahou, existují totiž i linolea a přírodní linolea, která jsou rovněž k dostání v dezénu dřeva. Linoleum i přírodní linoleum má nesporné výhody. Původně se linoleum vyrábělo z přírodních materiálů, později bylo nahrazeno PVC a dnes se opět vrací k přírodním materiálům. Pokud jste se setkali s termínem marmoleum, pak se jedná o přírodní linoleum. Kromě dlouhé životnosti jsou oba typy vhodné pro alergiky. Velkou roli při výběru hraje nejen odolnost a nároky na údržbu, ale i ekologie. Například přírodní linoleum lze ekologicky likvidovat i kompostováním.

I když mohou být počáteční investice vysoké, musíme počítat s tím, že se jedná o investici dlouhodobou. U podlah platí, že vyšší cena je zárukou kvality. Ale linoleum i přírodní linoleum můžete pořídit za velmi příznivé ceny, což je bezesporu velkým kladem linolea. Linoleum je vhodné pro pokládku podlahového topení. Výhody linolea: vhodné na podlahové topení, velmi stabilní a tvrdé, vhodné pro renovace, výborná tepelná a hluková izolace, antibakteriální a antistatické, hřejivé na dotek.

PVC neboli vinyl

Nabízíme širokou škálu dekorů vinylovích podlah včetně pokládky. Tyto povrchy mají svojí přednost ve snadné údržbě, pružnosti a i odolnosti.