Plovoucí dřevěné a laminátové podlahy

Plovoucí dřevěné podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy dodáváme většinou v tloušťce 15 mm. Jedná se o speciální konstrukci dřevěného materiálu spojeného křížovou vazbou, která zabezpečuje jeho stabilitu. Horní vrstvu podlahy tvoří 4 mm silná dýha ze dřeva, jež určuje vzhled parketového dílce – a tím udává vzhled celé dřevěné plovoucí podlahy. Povrch horní vrstvy dřevěné plovoucí podlahy je již od výrobce dodáván s 5x tvrzeným UV lakem. Střední vrstva je vyrobena z měkkého dřeva o síle 9 mm. Spodní vrstvu tvoří protitahová dýha, zajišťující stálost panelu podlahy. Spoje jsou buď zámkové – click lock, nebo klasické pérko a drážka, čímž je zajištěna stabilita a tvrdost spoje mezi jednotlivými panely. Spoje mezi panely odolávají vysokým zátěžím a zároveň se dají v případě potřeby velmi jednoduše a rychle demontovat (to se netýká celoplošně lepených panelů).

Dřevěné plovoucí podlahy můžeme položit hned dvěma způsoby. První z nich je pokládka na izolační pěnu (adypán, horbu, miralon) a druhý způsob je celoplošné lepení na tvrdý podklad. Lepením se dřevěná podlaha stává stabilnějším, méně hlučná a v případě pokládky na podlahové topení má lepší propustnost tepla. Dřevěné plovoucí podlahy jsou také vhodné pro pokládku podlahového topení. Tepelný odpor je 0,16 K/W včetně kročejové izolace. Když je podlaha lepená celoplošně, tepelný odpor se zmenší na 0,09 K/W.

Plovoucí laminátové podlahy

Laminátové plovoucí podlahy upřednostňují zejména moderní, aktivní a tvořiví zákazníci, kteří sledují poslední módní trendy a rádi v kulisách svých domovů experimentují – s častější obměnou podlahy tedy nejen počítají, ale i si ji sami přejí. V naší nabídce naleznete laminátové plovoucí podlahy 150 různých dekorů a provedení. Na výběr máme také exkluzivní povrchy se strukturou téměř k nerozeznání od pravého dřeva s matným lesklým povrchem. Bez ohledu na to, jakou kombinaci dřevěného dekoru a povrchu zvolíte, zaručujeme vám, že vysokého efektu dosáhnete v každém případě. Tyto laminátové podlahy jsou velice kvalitní, s krásnými a velmi efektními kresbami dřeva. Spojení jednotlivých panelů je na suchý zámkový spoj, který odolává i silné zátěži. Laminátové podlahy jsou levnější než dřevěné a i pokládka je u nich rychlá a snadná. Zmiňme se však i o nevýhodách: oproti dřevěným podlahám jsou studenější, díky elektrostatice na sebe přitahují prach, hůře se čistí a jsou hlučné.